06.08.2010 10:20

Левски разкъса пипалата на Калмар

Видян 1911 пъти | Коментари 0
Силно резултатен мач, игран снощи на столичния Георги Аспарухов класира отбора на Левски за плейофите на Лига Европа. Динамична игра и резултат от 5:2 зарадваха събралите се на стадиона 15 хил. почитатели и феновете на тима. Сините продължават в следващата фаза на втория по сила европейски клубен турнир с общ резултат 6:3, след като бяха направили 1:1 в Швеция. Момчетата на Ясен Петров атакуваха успешно гостите още в 12-ата минута, когато Дембеле просто насочи към вратата на противника невероятният пас на Тасевски и откри резултата. Французинът не пропусна да се отчете и с глава в 70-тата минута. Два гола в срещата записа и влезлият като резерва Исмаил Иса, съответно в 90-ата и 91-ата минута, като затвърди окончателното 5:2. В 33-та минута. Бразилското крило на столичани Жоазиньо центрира прецизно на главата на Дани Младенов и той прати неспасяемо топката във вратата на Калмар. С активната си и резултатна игра сините отстраниха Калмар, а утре ще разберат своя последен съперник преди групите на Лига Европа.