14.06.2010 12:05

Германия доказа, че ще е фактор на Мондиала след разгром над Австралия

Видян 1588 пъти | Коментари 0

Германският национален отбор по футбол доказа, че ще е фактор на Мондиала, въпреки многото си контузени играчи, след като разби с 4:0 Австралия в мач от група "D", игран на стадион "Моузес Мадиба" в Дърбан.

Германия дойде в Южна Африка без контузените Михаел Балак, Кристиан Треш, Симон Ролфес и Рене Адлер, като се очакваше мощта на Бундестима да е отслабена от липсата на тези ключови играчи. За Австралия добрите новини пък бяха, че звездата Тим Кейхил е готов за игра след контузията си във врата. След първия съдийски сигнал обаче на терена имаше само един отбор - този на Германия. Бундестимът започна устремно и още в осмата минута водеше в резултата. Месут Йозил намери Мюлер по дясното крило, а за младият играч не бе трудно да върне към Подолски, който хладнокръвно заби топката в мрежата на Шварцер. Германците продължиха в устремно темпо и в 27-та минута резултатът бе покачен на 2:0. Филип Лам центрира отлично отдясно и Клозе успя да изпревари Шварцер, за да засече топката с глава. През втората част картината се запази, като Германия владееше положението. В 48-та минута след центриране в наказателното поле, топката се удари в ръката на Мертезакер и австралийците проявиха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени. В 56-та минута интригата съвсем изчезна, след като Тим Кейхил получи директен червен картон за груб фаул срещу Швайнщайгер и остави отбора си с 10 души. Германия се възползва от това и в 68-та минута направи резултата класически. Подолски подаде добра топка към Мюлер, който с отличен удар матира Шварцер. Само две минути по-късно бе оформен и крайният резултат. Месут Йозил напредна отлично и центрира към резервата Какау, който засече коженото кълбо във вратата на австралийците за 4:0. В края на мача Австралия поизравни играта, но не успя да стигне до почетно попадение. В другия мач от тази група, Гана победи с 1:0 Сърбия по-рано днес.