20.12.2009 16:34

Меси направи Барса рекордьор

Видян 1420 пъти | Коментари 0
Най-добрият футболист в света Лионел Меси бе в основата на победата на Барселона с 2:1 над Естуадиантес на финала на Световното клубно първенство. Това стана след драматични 120-минути игра. Гаучосите поведоха в резултата в 37-ата мин. с гол на Босели. Каталунският гранд успя да изравни едва в 89-ата минута, когато Педро се възползва от подаване на Пике и изравни. В 110-ата минута дойде звездният миг на носителя на златната топка Лионел Меси, който с гърди донесе шеста историческа титла на Барселона. През този сезон каталунците триумфираха в Примера Дивисион, Купата на Краля и още четири надпревари. Така програмата ''6 от 6'' стана реалност.