26.11.2009 10:23

Левски завърши наравно с отбора на Литекс

Видян 1455 пъти | Коментари 0

Шампионът Левски завърши наравно 2:2 с лидера Литекс в отложен мач от трети кръг на “А” група, игран на стадион “Георги Аспарухов” в столицата, предаде БГНЕС. Ловчанлии се оттеглиха на почивката с гол преднина, но през второто полувреме “сините” бяха по-добрия тим и бяха на прага да направят пълен обрат.

Тимът на Ангел Червенков, единственият в елитната група без поражение в гостуванията си от началото на сезона, поведе в 11-ата минута с гол на бранителя Пламен Николов, който бе най-съобразителен след меле в наказателното поле на домакините. Най-чистото си положение през първите 45 минути Левски пропусна в 31-ата минута, когато Жоазиньо от 13-14 метра с мощен шут уцели напречната греда на вратата на Урош Голубович. Малко след това бразилецът бе фаулиран грубо от капитана на ловчанлии Радостин Кишишев, който получи жълт картон за влизането си с бутонките в гърдите на Жоазиньо. Своя удар тимът на Левски направи в самото начало на второто полувреме, в 47-ата минута. Жоазиньо центрира чудесно отляво и Дарко Тасевски отправи силен удар с глава, който бе париран от Голубович, но Зе Соарес бе съвсем близо и довкара топката в мрежата. Веднага след изравнителния гол "сините" останаха с човек по-малко след глупава постъпка на Веселин Минев, който бе с жълт картон от първото полувреме, но направи безсмислено нарушение срещу противников играч в центъра на терена и закономерно пое предсрочно пътя към съблекалнята. Макар и с човек по-малко играчите на Левски продължиха да притискат съперника си и успяха да поведат чрез Христо Йовов, който вкара гол директно от ъглов удар. В 68-ата минута Радостин Кишишев получи втори жълт и съответно червен картон за удар без топка срещу Зе Соарес. Силите на терена обаче бяха изравнени само за четири минути, след като и Еньо Кръстовчев от Левски в 72-ата бе изгонен след съприкосновение с голмайстора на ловчанлии Пламен Николов. Гостите успяха да изравнят минута преди края на редовното време, с гол на Нифлор, разписал се след уникално меле в пеналта на тима от "Герена". След това равенство Левски заема четвърто място във временното класиране с 23 точки, а Литекс е водач с 32 т., три повече от втория в таблицата ЦСКА и на шест от третия Черноморец.