Българският ансамбъл, който взе златото и в многобоя, допусна много грешки в съчетанието с три ленти и две топки и остана на трета позиция от четири тима с оценка 23,500 точки

18.04.2022 10:14

Три медала за ансамбъла на България от Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент

Видян 933 пъти | Коментари 0

Ансамбълът на България спечели два златни и един бронзов медал на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан).

Тимът в състав Вая Драганова, Женина Трашлиева, Петя Борисова, Елена Георгиева, София Иванова и Биляна Везирска стана шампион на финала на композицията с пет обръча вчера. Ансамбълът имаше известни неточности в изпълнението си, но получи най-високата оценка от 29,750 точки. На второ място завършиха домакините от Узбекистан с 26,900 точки, следвани от Казахстан с 24,000 и Азербайджан с 21,900 точки.

Българският ансамбъл, който взе златото и в многобоя, допусна много грешки в съчетанието с три ленти и две топки и остана на трета позиция от четири тима с оценка 23,500 точки. Шампион в този финал е Узбекистан с 28,850 точки, а сребърните медали спечелиха гимнастичките от Казахстан с 24,200 точки.

Българският ансамбъл беше воден от старши треньора Весела Димитрова и от помощник-треньора Михаела Маевска в Ташкент.

Съдия за България беше Християна Тодорова, а Мария Петрова беше Технически делегат на ФИГ.

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

Никаква, след 30 секунди всичко е готово.