01.06.2009 10:36

Завърши Балканското първенство по планинско бягане

Видян 2215 пъти | Коментари 0

Тази вечер бяха наградени победителите в Балканското първенство по планинско бягане в Тетевен, предаде БГНЕС.

В тържествена обстановка на площад „ Сава Младенов” бяха връчени медалите на индивидуалните победители и купите на отборите – победители във Второто балканско първенство по планинско бягане. Националката Милка Михайлова спечели с лекота титлата от второто балканско първенство по планинско бягане, което се проведе в Тетевен. По отлично подготвеното трасе българката финишира първа на 8580 м с резултат 45,37 мин. Втора остана голямата фаворитка Бастюк Хюлия (Тур) с 46,34 мин, а трета е сънародничката й Есен Нилай с 46,44 мин. В отборното класиране България събра 11 т и остана на второ място, след Турция с 10 т. „Преди 2 седмици се колебаех дали да участвам на Балканиадата, разкри след финала Михайлова. – Заради България и президента на БФЛА Добри Карамаринов обаче реших да стартирам и се радвам, че не съм сбъркала”. Успехът на Михайлова е най-голям за България в историята на планинското бягане. При мъжете на 12 870 м златото взе Кюс Еркен (Тур) с 56,33 мин. Втори е Йонут Зиника (Рум) с 57,29 мин, а трети Муслу Еркен (Тур) с 58,24 мин. От българските атлети най-напред се класираха Шабан Мустафа (5) и Станислав Ламбев (6). В отборното титлата е за Турция с 8 т, пред България – 18 и Румъния – 19 т. При юношите младша възраст първи на 8580 м е Демир Алпер (Тур) с 37,39 мин, а при девойките на 4290 м титлата взе сънародничката му Карабулут Елиф с 21,43 мин. Вицепрезидентът на Европейската атлетика Свен Арне Хансен (Нор) обяви, че за първи път в 35-годишната си кариера в атлетиката вижда толкова добре организирано първенство. Генералният секретар на Световната асоциация по планинско бягане Бруно Гоцелини (Ит) също даде висока оценка на шампионата и заяви, че с представянето си България и най-вече домакините от Тетевен са дали сериозна заявка за спечелване на домакинството на световното първенство по планинско бягане през 2011 г. Изборът на страна домакин на шампионата след 2 г ще стане през септември тази година.

бТВ Синема 12 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Пациент 64

Режисьор: Кристоффер Бо
В ролите: Фанни Борнедал Nete Фарес Фарес Assad Елиот Кросе Хове Curt Wad Николай Ли Карл Мьорк

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!