19.05.2009 11:28

Женският национален отбор на България победи и Чехия с 3:1 гейма

Видян 1159 пъти | Коментари 0

Женският национален отбор по волейбол на България победи и Чехия с 3:1 гейма в последния мач от група "F" за Световните квалификации, които се проведоха в Габрово, предаде БГНЕС.

Срещата бе само за престиж, тъй като и двата тима вече се бяха класирали за третия квалификационен кръг в Конелиано (Италия). "Трикольорките" завършиха на първо място в групата с четири победи от четири мача. В отделните части лъвиците се наложиха с 26:24, 26:28, 25:22, 25:20. В първия гейм гостенките успяха да стопят три точки преднина за българките и докараха резултата до 24:24, след което загубиха следващите две разигравания и съответно гейма. Във втората част възпитаничките на Таня Кремпаска водеха с 22:17. След поредица отлично изпълнени начални удари на Евелина Цветанова резултатът се обърна на 23:22 за нашите. Двата отбора не се даваха и започнаха точка за точка и накрая чехкините надделяха с 28:26. В третия и четвъртия гейм, Лъвиците имаха пълно надмощие и затвориха частите съответно с 25:22 и 25:20.

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?