Китайка повали Серина

Видян 1204 пъти | Коментари 0

Серина Уилямс ще почака в търсенето на рекордната си 24-а титла от Големия шлем.

И в Мелбърн не се случи, след като китайката Ван Циан не бе чела сценария и прати у дома американската звезда в третия кръг, предава Dir.bg.

Световната №29 издържа в огромна драма, продължила 2 часа и 42 минути - 6:4, 6:7, 7:5.

28-годишната китайка бе в ролята на пълен аутсайдер преди мача, след като последната им среща бе завършила за едно кафе време - 1:6, 0:6 за Уилямс в рамките на 44 минути.

И това се случи съвсем скоро - на US Open 2019 преди четири месеца. Неслучайно след мача тази сутрин, първата реакция на победителката бе да признае: "Първите минути бях концентрирана само да не дам възможност на Уилямс да ме помете, да остана в играта..."

Тя направи повече от това.

Уилямс чака рекордната титла от 3 години, след като спечели 23-ата на Australian open 2017. Тя започва 23-ия си сезон в тениса и не е ясно дали той няма да е последен. Серина вече е на 38.

Тя допусна цели 54 непредизвикани грешки в двубоя, което показва нивото на представянето на звездата. Ван сервираше за мача при 5:4 още във втория сет, но допусна пробив, а после в тайбрека Серина изравни - 1:1 части.

И все пак в третия сет китайката се наложи, пак след голяма драма. Тя проби чак в 12-ия гейм, при 6:5, с което затвори мача.

В следващия кръг Ван ще срещне Онс Жабур от Тунис, елиминирала Каролин Возняцки.

Шампионката Ашли Барти не се затрудни особено с Елена Рибакина от Казахстан - 6:3, 6:2.