27.10.2019 08:10

Кралев: Имаме невероятни таланти в щангите

Видян 1728 пъти | Коментари 0

Младите български щангисти показаха, че имаме невероятни таланти в този спорт, сподели министърът на младежта и спорта Красен Краелв. На Европейското първенство за младежи до 20 години в Букурещ страната ни отново беше сред най-добрите, а нашите състезатели спечелиха 14 медала в актива си. Божидар Андреев и Ангел Русев спечелиха златни медали. Божидар триумфира в категория до 81 кг и затвърди отличната си форма през 2019 г. По-рано през годината той стана европейски шампион и за мъже, а на Световното първенство в Патая се окичи с бронз. В румънската столица той беше далеч пред конкурентите си с двубой от 361 кг.. Ангел Русев имаше по-сериозна конкуренция, но триумфира при 55-килограмовите. Успешно в Букурещ се представиха Стилян Гроздев и Валентин Генчев. Двамата се качиха заедно на почетната стълбичка в категория до 67 кг. Сребро за Гроздев и бронз за Генчев, разделени от 3 кг в общото класиране. Васил Маринов също стигна до отличията като спечели бронз в изхвърлянето на категория до 102 кг. При девойките Мария-Магдалена Кирева пък извоюва сребро в същото движение на категория до 92 кг. Шампионата в Букурещ е и олимпийска квалификация. Вярвам, че в Токио през следващата година нашите щангисти отново ще ни направят горди с представянето си, сподели министърът.