13.09.2018 17:00

След 17 г: България с медал в отборното на Световното по художествена гимнастика

Видян 573 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Националният отбор на България в състав Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Клаейн спечели сребърен медал в отборната надпревара на 36-ото Световно първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Арена Армеец, предаде БНР.

Българките издържаха на напрежението и в последния ден изиграха стабилно съчетанията си с ленти, с което запазиха втората си позиция в класирането.

Шампион е съставът на Русия, а бронза стана притежание на гимнастичките на Италия, които успяха да изместят тези на Израел.

Последният медал на България в отборното класиране е от преди 17 години на шампионата в Мадрид. През 2001 година в Испания Симона Пейчева, Елизабет Паисиева и Юлияна Найденова стигат до бронза.