11.01.2017 16:38

Волейболният Левски победи шампиона на Холандия

Видян 1403 пъти | Коментари 0

Волейболният отбор на Левски започна чудесно календарната 2017 година. Момчетата на треньора Петър Шопов не оставиха никакви шансове и победиха у дома холандския Абиант Ликургус (Грьонинген) с 3:0 (25:22, 26:24, 27:25) в първия мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на CEV, пред около 1000 зрители в зала Универсиада в София. Срещата-реванш е следващата сряда (18 януари) от 21,00 часа българско време в Грьонинген. Сините се нуждаят само от два спечелени гейма в реванша, за да продължат напред към 1/8-финалите на турнира, където ги очаква победителя от двойката между турския гранд Фенербахче и израелския Апоел (Мате-Ашер Акко). От друга страна волейболистите на Грьонинген трябва да спечелят с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до така нареченият златен гейм.

Междувременно отборът на Левски при жените отпадна от третия по сила европейски клубен турнир по волейбол Чалъндж къп. В среща-реванш от 1/16-финалите, играна в зала Христо Ботев, сините отново загубиха с 0:3 (12:25, 12:25, 18:25) у дома срещу Чанаккале (Турция) пред едва 100 зрители. Гостенките доминираха изцяло на полето и за втори път не оставиха никакви шансове за Левски. Домакините успяха да окажат съпротива на своя по-класен съперник единствено в третата част, спечелена от Чанаккале с 25:18.