06.06.2013 10:06

Националите готови за Световното през 2014 г.

Видян 1072 пъти | Коментари 0

Българският национален отбор може да се класира за Световното първенство в Бразилия догодина. Оптимизмът идва от селекционера на националите Любослав Пенев.

Дни след като националния ни отбор по футбол удари Япония – първият отбор, класирал се за Мондиал 2014 – с 2:0, играчите на Любослав Пенев постигнаха победа с 2:1 и над Казахстан. Мачът в Алмати отбеляза 100-годишния юбилей на местната футболна федерация, но на терена домакините предложиха прекалено малко, за да се противопоставят на нашия отбор.

Очаквах труден мач с Казахстан. Така се и получи, двубоят беше много труден и за двата състава. Искам да поздравя всички футболисти, показаха добра игра. Подготвихме се добре за този мач. Доволен съм от момчетата си, те се вложиха на 100 процента в този двубой и изпълниха тактическите насоки. Не успяхме да се възползваме от шансовете си през първото полувреме, а по време на почивката им казах, че искам да пресират повече и да атакуват, сподели Любо Пенев.

Мачът с Казахтан не беше по-лесен от този с Япония, но момчетата тренират усилено и резултатите не закъсняват, обясни треньорът на националите. Ако тези темпове на игра се запазят имаме реални шансове да играем на световното, а защо не там отново да се срещнем с Япония, допълни Пенев.

Следващият мач на националите е контрола срещу Македония на 14 август.