Утре ще се изиграят четвъртфиналите на сингъл и първата полуфинална среща на двойки на турнира.

30.09.2022 10:09

Вукич елиминира Вердаско в Арена Армеец

Видян 3459 пъти | Коментари 0

Александър Вукич се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите АТП 250 Sofia Open в „Арена Армеец“ с награден фонд 597 900 евро. 26-годишният австралиец направи впечатляващ обрат срещу опитния испанец Фернандо Вердаско и спечели с 1:6, 6:4, 6:3 след 1:49 часа игра.

Вукич изпитваше сериозно затруднения в играта си в първия сет, който загуби с 1:6 и в който допусна три пробива. През втората и третата част обаче австралиецът не даде на Вердаско дори са стигне до точка за пробив, като от своя страна успя три пъти да вземе подаването на испанеца – веднъж във втория и два пъти в третия сет. Мачът завърши с пробив, макар Вердаско да водеше в гейма с 40:0.

"В началото на срещата не започнах добре, но с течение на двубоя коригирах играта си. Вълнувам се, че продължавам напред", каза Вукич в интервюто си на корта, предаде БНР.

На четвъртфиналите австралиецът ще срещне шампиона от последните две издания Яник Синер, който по-рано през деня записа 10-а си поредна победа в София.

"Нямам какво да губя, ще играя срещу страхотен играч. Надявам се да покажа най-доброто от себе си", каза Вукич, който достигна до втори четвъртфинал на турнир от АТП през сезона.