Мъжкият национален отбор по волейбол

06.06.2023 15:27

Волейболистите загубиха от Китай на старта на Лигата на нациите

Видян 1491 пъти | Коментари 0

Мъжкият национален отбор по волейбол на България започна със загуба  тазгодишното издание на Лигата на нациите. Българските волейболисти отстъпиха с 2:3 (20:25, 25:21, 21:25, 25:20, 9:15) на Китай в първия си мач на турнира в Нагоя. Това беше първият официален мач за тима след завръщането на Пламен Константинов като селекционер.
Волейболистите на Китай започнаха мача по-добре. Българите наваксаха изоставането си до средата на първия гейм, но китайският тим отново поведе и взе първия сет.

Във втория българите имаха предимство с добри изяви на блокада и успяха да изравнят резултата.

Третият беше равностоен, но грешки на националите в края донесоха успеха на Китай. България успя да прати мача в тайбрек с добро представяне в атака.

В решаващата част обаче Китай поведе с три точки, а до края не допусна обрат.
Българските волейболисти изоставаха от съперника си във всеки елемент. Те направиха 10 блокади срещу 12 за Китай, както и 4 аса срещу 8 за съперника. Нашите направиха 34 грешки, а опонентите им - 30.
Най-резултатен за България с 23 точки беше Александър Николов. Димитър Димитров добави 15, а Мартин Атанасов – 13. Джан Дзинин отбеляза 29 точки за Китай.

Следващият мач на България е срещу Словения на 8 юни от 6:00 часа българско време.

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.