Представените доказателства от "Левски" от спорното положение преди втория гол на "Хамрун Спартанс" не са приети от УЕФА.

Свързани новини

16.08.2022 14:22

УЕФА отказа на Левски преиграване с Хамрун

Видян 3317 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Реваншът от III квалификационен кръг на Лига на конференцията между "Левски" и "Хамрун Спартанс" няма да се преиграва. От Апелативната комисия на УЕФА са разгледали тази сутрин жалбата на българския клуб и са я отхвърлили.

Ръководството на "сините" излезе с кратко съобщение:

"Левскари,

Протестът на "ПФК Левски" бе отхвърлен от председателя на Апелативната комисия на УЕФА като "недопустим".

Решението по случая е без мотиви"

 
Както е известно, в петък вечер "Левски" подаде искане за преиграване на двубоя заради допуснат съществен пропуск от страна на румънския главен рефер Ищван Ковач и неговите асистенти. След като "Левски" изравни резултата в 90-ата мин. за 1:1, съдията и помощниците му подминаха навлизане на Додо ("Хамрун") с няколко метра в половината на българския тим, още преди топката да е вкарана в игра от центъра. При това играчът получава пас и на свой ред асистира за попадението на малтийците за 2:1, с което мачът бе доведен до продължения. В крайна сметка "Левски" загуби сблъсъка след дузпи.

Въпреки това от УЕФА явно са приели, че Ковач е допуснал груба грешка, защото са го извадили от наряд за мач от плейофите в Шампионската лига, който е трябвало да свири в четвъртък (18 август).

При подобна призната грешка на рефера от страна на УЕФА, "Левски" има шанс да претендира пред Спортния арбитражен съд в Лозана за финансово обезщетение за пропуснати ползи.











Добави в:
Svejo.net svejo.net
Facebook facebook.com

19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

БТВ Синема 01 октомври 21:00ч.

Гангстерски отдел

Режисьор: Рубен Флайшър
В ролите: Райън Гослинг, Шон Пен, Джош Бролин

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

близнаци

Действайте умно

Когато преодолявате житейските препятствия, опитайте