15.01.2009 18:02

ЦСКА загуби драматично край Босфора

Видян 1384 пъти | Коментари 0

Шампионите на крачка от сензационна победа над Фенербахче

Волейболистите на ЦСКА можеха да победят турския гранд Фенербахче, но въпреки геройската битка с ''фенерите'' допуснаха загуба с 2:3 в срещата от 5-ия кръг на Група "А" на Шампионската лига ''Indesit'', съобщи sportal.bg. Двубоят започна много добре за ЦСКА. Българите  успяха да поведат с 2 точки - 7:5 след два поредни аса на Филип Мейо. Домакините, водени от легендарния сръбски волейболист Владимир Гърбич изравниха при 7:7. След поредица от изравнявания на резултата се стигна до 27:25 за домакините. Те на 3 пъти повеждаха с 1 точка, но не можаха да затворят гейм-бола. Това стана едва при 4-ия опит. Така Фенербахче поведе с 1:0 гейма. Втората част също бе спечелена от ''жълто-сините'' с 25:17. Третата част бе равностойна, а в началото домакините съумяха да поведат със 7:4. Българският разпределител Иван Зарев донесе успеха на ''червените'' в третата част за 25:21. Така ЦСКА намали резултата до 1:2 гейма. Окрилени от успеха в третата част българските волейболисти започнаха много силно в 4-ия гейм. Водени от Рафаел Паскуал и Стойко Ненчев шампионите на България стигнаха до победа в тази част с 25:18, с което изравниха резултата в мача до 2:2 гейма. Въпреки това турците успяха да вземат 5-тата решителна част за крайното 3:2. Това бе 5-та поредна загуба от 5 мача за ЦСКА в Шампионската лига.