28.10.2008 09:37

Славия взе своето срещу Вихрен

Видян 1263 пъти | Коментари 0

В последния мач от 10-ия кръг на „А“ група Славия победи като домакин отбора на Вихрен с 2:0. И двата гола бяха дело на македонеца Славчо Георгиевски в 26-та и 61-та минута.

Мачът започна равностойно, но бързо домакините от кв. „Овча Купел“ успяха да натиснат гостите си. Първият гол на Славчо Георгиевски дойде след индивидуален пробив на най-добрия в мача Благо Георгиев, който успя да навърже няколко играча от Вихрен, а после подаде на съотборника си, който откри резултата за Славия.

Нова възможност за гол пропусна Тодор Колев, който в 36-та минута бе изведен зад противниковите защитници, но мерникът на шута му изневери. На пълни обороти за Славия започна и второто полувреме, като в 48-та минута вратарят на Вихрен Лучини спаси опасен удар с глава на Галин Иванов. Само след няколко минути отново Галин Иванов имаше възможност да покачи резултата за белите, но пак Лучини се намеси авторитетно.

Вратарят на гостите обаче нямаше какво да направи, когато след един час игра Славчо Георгиевски бе намерен на точката на дузпата и с премерен шут направи 2:0.

Една от малкото голови възможности пред футболистите от Сандански пропусна да реализира Тихамер, когато в 69-та минута излезе сам срещу стража на белите Марио Кирев, но не успя да го преодолее.

bTV Cinema 19 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Ефектът на Марко

Режисьор: Мартин Цандвлит
В ролите: Улрих Томсен, Заки Юсеф, Софи Торп, Андерс Матесен и др.