Севиля

01.06.2023 15:30

Севиля триумфира за седми път в Лига Европа

Видян 2402 пъти | Коментари 0

Севиля спечели Лига Европа за седми път, след като победи Рома с дузпи на финала в Будапеща. Редовното време завърши 1:1, а при дузпите испанският тим спечели с 4:1.

Севиля е рекордьор по титли в турнира, като продължава да няма загуба на финал в Лига Европа. За треньора на Рома Жозе Моуриньо пък това беше първи загубен финал в европейски турнир след пет спечелени преди това.
Рома започна мача по-добре, а Лоренцо Спинацола отправи първия удар, но вратарят на Севиля Ясин Буну спаси. Италианският тим имаше предимство, а това даде резултат в 35-ата минута. Джанлука Манчини изведе Пауло Дибала, а нападателят се разписа с хубав удар за 1:0. До края на първото полувреме Севиля натискаше, а Иван Ракитич пробва няколко удара, като при един от тях уцели гредата.

На почивката Севиля направи две смени, като в игра влязоха Сусо и Ерик Ламела. В 55-ата минута испанците изравниха. Хесус Навас центрира към Юсеф Ен-Несири, а Джанлука Манчини си вкара автогол.

В продълженията и двата тима бяха по-предпазливи и не се стигна до сериозни положения.
Стигна се до дузпи, в които играчите на Севиля бяха безпогрешни, а вратарят Ясин Буну спаси удари на Манчини и Ибаниес. Последният изпълнител за Севиля Гонсало Монтиел първо пропусна, но дузпата беше изпълнена отново заради неправилна позиция на вратаря на Рома Руи Патрисио. При втория опит Монтиел, който вкара и победната дузпа за Аржентина на финала срещу Франция на световното не сбърка и донесе титлата на Севиля.

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.