Реал Мадрид се доближи до 36-та титла в Испания, след като победи Барселона с 3:2 в зрелищното второ "класико" за сезона в Ла Лига.

22.04.2024 10:04

Реал докосва титлата след зрещилен успех над Барселона

Видян 1129 пъти | Коментари 0

Реал Мадрид се доближи до 36-та титла в Испания, след като победи Барселона с 3:2 в зрелищното второ "класико" за сезона в Ла Лига. Двубоят на Сантяго Бернабеу предложи изключителни моменти и драма, като победният гол беше отбелязан в добавеното време.

С успеха Реал се откъсва с 11 т. на върха при пет оставащи кръга и на практика си подпечатва златните медали.

Срещата беше белязана и от спорни моменти, тъй като белите вкараха от дузпа, която беше дискусионна. Преди почивката останаха и съмнения за попадение на "Барселона" след преминаване на топката отвъд голлинията.

Именно каталунците поведоха на Бернабеу, като още в шестата минута Андреас Кристенсен беше точен.

В 18-ата минута обаче Реал изравни от дузпа, вкарана от Винисиус Жуниор. Това се случи при нарушение срещу Лукас Васкес, макар че повторенията показаха, че фланговият играч на "Реал" търси контакт с крака на играч на Барселона.

До края на първата част второ попадение на каталунците беше отменено, след като не стана ясно дали топката е преминала голлинията с пълния си обем.

След почивката интригуващите моменти продължиха. Барселона рискува, като само победа устройваше гостите и Шави Ернандес я потърси. Неговите смени проработиха, като в 69-ата минута Фермин Лопес отбеляза.

Отново обаче Реал реагира бързо и в 73-ата минута Лукас Васкес вкара. Той остана непокрит вдясно след центриране от другия фланг. В добавеното време домакините стигнаха до победа, като голмайстор №1 през сезона Джуд Белингам вкара, за да сложи край на надеждите на Барселона за титла.