10.12.2022 18:12

Португалия бита от Мароко - първи африкански тим на 1/2-финалите на Световно първенство по футбол

Видян 9038 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Най-голямата звезда на световния футбол Кристиано Роналдо отново беше оставен на резервната скамейка поне през първото полувреме на четвъртфиналния мач на  Португалия срещу Мароко на Световното първенство по футбол в Катар. Което се оказа огромна грешка с твърде висока цена. Той не е само титанът, но е и душата и лидера на тима. Африканците поведоха в резултата с 1:0 с гол на своя №19 Ен-Несири срещу предварително сочения суперфаворит. Те имаха и късмет срещата да се води от аржентински съдия, а класиралият се вече за полуфиналите отбор на неговата родина, разбира се, е по-заинтересован да срещне арабите, вместо европейците на финал, независимо за златото или за бронза, до каквито достигат отборите от финалната четворка, което умерено си пролича. Във втората минута след редовните 90 арбитърът нямаше как да не даде заслужен втори жълт, а значи - червен картон, на централния нападател на Мароко Шедира и тимът остана с 10 играчи на терена. Голът стигна и Мароко е първият отбор от Африка, стигнал до полуфинал на Световно първенство на първия Мондиал в арабския свят.  Роналдо не дочака поздравленията между отборите и напусна стадиона, а в коридорите към съблекалнята се и разплака безутешно, поради несбъдналия се негов финал против Меси.