След това Хебър се добра до равенство, печелейки и четвъртия гейм при 25:22.
В тайбрека Халкбанк взе преднина от 9:3, за да затвори двубоя при 15:7 след повече от два часа игра в зала Васил Левски.

01.12.2022 15:59

Петгеймова драма остави Хебър без победа във волейболната Шампионска лига

Видян 4267 пъти | Коментари 0

Хебър допусна третата си поредна загуба в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол. В среща от група В отборът от Пазарджик загуби у дома срещу Халкбанк Анкара с 2:3 (19:25, 20:25, 25:19, 25:22, 7:15).

Старши треньорът на българския шампион Камило Плачи започна със стартов състав: Добромир Димитров, Якопо Масари, Тодор Алексиев, Илия Петков, Симон Хирш, Виктор Йосифов и либерото Теодор Салпаров.
Тигрите поведоха с 10:8 и 15:13 в първата част, но допуснаха отбелязването на седем безответни точки и обрат до 17:23, за да изостанат в резултата при 19:25.
Във втория гейм Хебър навакса пасив от 6:10, но по-късно турският гранд отново излезе напред след 19:16, за да поведе с 2:0 след 25:20.

В третата част от двубоя играта беше равностойна, а домакините взеха преднина от 16:13, за да намалят изоставането си при 25:19.

На 14 декември Хебър гостува на полския Заверче в следващия си мач от груповата фаза на Шампионската лига.