04.10.2019 09:47

Oтмъщение и нова европейска победа за Лудогорец

Видян 2111 пъти | Коментари 0

Лудогорец нокаутира Ференцварош в Будапеща с 3:0 и затвърди летящ старт в груповата фаза на Лига Европа, предава Dir.bg.

Българският шампион никога не бе печелил срещу унгарци, но и тази нула падна от европейската статистика на Разград.

Далеч по-важно обаче е, че Лудогорец е много близо до мечтано класиране за елиминациите напролет, след като вече има 6 точки от първите два кръга в групата. И голова разлика 8:1!

Като говорим за летящ старт, и в мача имаше такъв.

Джоди Лукоки откри в 37-ата секунда за гостите, след като Антон Недялков - отличен през целия мач, проби отляво и му сервира топката пред вратата. С първата си атака Лудогорец смълча стадиона и шумната агитка на Ференцварош, очакваща трета победа срещу българския съперник само за 3 месеца.

Да, точно "зелено-белите" от Будапеща изхвърлиха българския първенец от Шампионската лига през юли. И то с две победи. Отмъщението на Разград бе сладко и с много тежки удари в брадичката на унгарския гранд.

Друг значим факт е, че от онези двубои до днес, Лудогорец не е губил - вече в 19 поредни мача във всички турнири.

Първото полувреме мина под контрола на гостите, а вторият гол бе шедьовър. Рафаел Форстър го заби с ракета, изстреляна с левия крак от 30 метра. Бразилецът заложи топката за пряк свободен и я ритна със страшна сила в горния ъгъл на вратата на домакините.

Така в края на първото полувреме Ференцварош изглеждаше гроги. Но в играта го върна една необмислена постъпка на Драгош Григоре, опитния румънец в защитата на гостите.

Той посегна отзад в краката на Боли от домакините и го фаулира доста грубо, а вече имаше жълт картон. Лудогорец остана с 10 души в 43-ата минута и изведнъж картинката бе различна.

Треньорът Станислав Генчев пусна на терена Козмин Моци още на старта на второто полувреме, изваждайки Марселиньо.

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?