29.03.2010 12:34

Милан отново претърпя разочарование

Видян 1467 пъти | Коментари 0

Милан отново пропиля шанса си да се приближи до лидерите в Серия А Интер и Рома, след като направи само 1:1 у дома с Лацио в мач от 31-ия кръг на италианското първенство, съобщи БГНЕС.

Рома победи Интер с 2:1 в събота и съкрати изоставането си от "нерадзурите" на само една точка, но Милан не се възползва от шанса си да настигне гранда от Милано и направи пореден слаб мач. "Това е странен сезон. Има много изненадващи резултати. Мисля, че се представихме добре. Нямахме късмет при гола на Лацио", заяви треньорът на "росонерите" Леонардо. В 19-та минута Матьо Фламини бе фаулиран от Александър Коларов в пеналта и съдията отсъди дузпа. Марко Бориело се нае с изпълнението на 11-метровия удар и въпреки че стражът Муслера докосна топката, не успя да спаси. Милан не успя да създаде други опасни положения, за да затвърди преднината си и бе наказан, след като Лука Антонини не можа да изчисти след центриране и швейцарецът Щефан Лихтщайнер изравни след 32 минути игра. Лацио, който може да бъде наказан заради расистки обиди на феновете към Зеедорф, имаше две поредни победи в шампионата, но Милан може да съжалява, след като удари и греда след изстрел на Антонини. Лидер продължава да е Интер с 63 точки, пред Рома с 62. Милан е трети с 60 точки. До края на първенството остават седем мача.