Лудогорец и ЦСКА-София

22.05.2023 11:07

Лудогорец и ЦСКА-София не се победиха в мач със спорни съдийски решения

Видян 4259 пъти | Коментари 0

Лудогорец и ЦСКА-София не се победиха в голямото дерби от 32-рия кръг в Първа лига, завършвайки 2:2. Сблъсъкът между съперниците за титлата предложи много оспорвани моменти, а крайният му изход гарантира интрига за последните три мача от сезона. В класирането Лудогорец запазва точка аванс пред червените.
Домакините от Разград поведоха в 18-ата минута с попадение на Кирил Десподов. До почивката обаче ЦСКА-София успя да обърне с попадения на Тобиас Хайнц в 22-ата и Маурисио Гарсес в 42-ата минута.

Малко след началото на второто полувреме Лудогорец стигна до втори гол, който беше отбелязан от Игор Тиаго.

И от двата лагера имаха сериозни претенции за дузпи, но главният рефер Георги Кабаков не отсъди наказателни удари.

За разлика от първите две срещи между отборите, този път Лудогорец не успя да спечели. Също така шампионите направиха и първа грешка в първенството след завръщането на Ивайло Петев на треньорския пост. Дотук Лудогорец беше с девет поредни победи.

В оставащите си три мача Лудогорец гостува на ЦСКА 1948, приема Левски и накрая има визита във Варна на Черно море. Двубоите на ЦСКА-София са: домакинства на Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948, както и дерби с Левски.

"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма