Жребият за следващата фаза е след Нова година, а мачовете в началото на април.

05.12.2022 10:33

Лудогорец детронира Левски, сините изпуснаха дузпа в 90-ата минута

Видян 2703 пъти | Коментари 0

Отборът на Лудогорец успя да обърне и се наложи над Левски с 2:1 в осминафинал от Купата на България и по този начин детронира сините, след като те спечелиха трофея през месец май.

И трите гола паднаха през второто полувреме, след като Уелтън даде аванс на столичани в 61-ата минута, но осем след това влезлият като резерва Игор Тиаго с първото си докосване изравни за Лудогорец. Единадесет преди края Бърнард Текпетей обърна резултата в полза на шампиона на България след досадна грешка от Пламен Андреев. В самия край на срещата Хосе Кордоба от Левски пропусна дузпа, като прати топката високо над вратата.

С победата Лудогорец се реваншира за отпадането от Левски в полуфиналите през миналия сезон. Шампионите се присъединяват към ЦСКА, ЦСКА 1948, Славия, Черно море, Локомотив (София), Арда и Спартак (Варна), които стигнаха до четвъртфиналите.

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?