Мърсисайдци обаче изостават на 9 точки от четвъртата позиция, като имат мач по-малко от Нюкасъл.

14.02.2023 10:48

Ливърпул взе градското дерби с Евертън

Видян 2595 пъти | Коментари 0

Ливърпул спечели градското дерби с Евертън, след като победи 2:0. Това бе първи успех за „червените“ през 2023 година и той дойде след голове на Мохамед Салах и Коди Гакпо, който се разписа за първи път след трансфера си от ПСВ (Айндховен), предаде БНР.

Ливърпул поведе в резултата в 35-та минута, когато първо имаше късмет да не получи гол. След центриране от ъглов удар Джеймс Тарковски удари гредата зад Алисон. Последва мълниеносна контраатака, при която Дарвин Нунес намери в наказателното поле на Евертън Мохамед Салах, който отклони топката в мрежата за 1:0. Това бе първи гол на египтянина за „червените“ от декември.

Малко след началото на второто полувреме Ливърпул вкара и втори гол. След нова контраатака Трент Александър-Арнолд намери на празна врата Коди Гакпо, който с лекота чукна топката в мрежата за 2:0.

Победата изкачи тимът на Юрген Клоп на 9-то място в класирането на Висшата лига с 32 точки – 1 повече от Челси. Мърсисайдци обаче изостават на 9 точки от четвъртата позиция, като имат мач по-малко от Нюкасъл.