Харви Барнс (в синьо) вкара втория гол за Лестър срещу Нотингам.

04.10.2022 09:50

Лестър записа първа победа за сезона

Видян 2303 пъти | Коментари 0

Лестър Сити постигна първа победа през сезона в английската Висша лига, надигравайки новака Нотингам Форест с 4:0 и се отлепи от дъното на класирането. "Лисиците" събраха 4 точки, колкото има и съперникът, но вече са 19-и, докато Форест са вече последни.

Два гола за успеха вкара Джеймс Мадисън, по едно попадение добавиха Харви Барнс и Патсон Дака. Срещата реално беше решена в края на първото полувреме, когато резултатът набъбна на 3:0 за домакините с второто попадение на Мадисън в срещата.

Домакините започнаха мача много активно и още в първите 15 минути пропуснаха две положения, първото в мача чрез Джейми Варди. В 25-ата минута Джеймс Мадисън намери топката на около 20-ина метра непокрит и стреля точно, за да даде преднина на своя отбор.

Само след две минути Варди намери Харви Барнс, който покачи на 2:0. В 35-ата минута интригата приключи, след като Мадисън вкара за 3:0 от свободен удар.

Тайво Авонии на два пъти пропусна да покачи резултата, а в 73-ата минута Дака завърши празника на Лестър, след като прати топката в мрежата с пета, засичайки подаване на Мадисън. В края на срещата гостите можеха да върнат поне един гол, но вратарят Даниел Уърд отрази удар на единствения добре играл в техните редици Бренън Джонсън.

Снимка: Ройтерс

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

Никаква, след 30 секунди всичко е готово.