05.08.2021 15:08

Имаме злато в Токио

Видян 2345 пъти | Коментари 3

Ивет Горанова спечели златния медал категория до 55 килограма в дисциплината "кумите" в дебюта на олимпийското карате.

Тя победи украинката Анжелика Терлюга с 5:1 в турнира по карате дисциплината кумите при жените до 55 кг.

Горанова бе безапелационна през целия ден и с 5 победи в турнира напълно заслужено спечели олимпийското злато, което е първо за България от Пекин 2008 г., когато Румяна Нейкова донесе последната досега олимпийска титла за нашата страна.

Нашата състезателка поведе с 2:1 и можеше да нанесе тежък психологически удар, но съдиите отказаха да отсъдят ипон в нейна полза.

Горанова остана стабилна психически и малко след това записа още две точки в своя полза чрез вадзари, а 9 секунди преди края нанесе своя тежък удар - 5:1 и олимпийско злато!

• 003 Тихомир Томов 05.08.2021 19:06

В 47 Парламент, това момиче трябва да е народен представител, поне да сме сигурни, че ще ги пердаши без значение от килограмите ...............

• 002 Anonimen 05.08.2021 17:50

Пият бира на корем.

• 001 Anonimen 05.08.2021 16:29

Браво на момичетата! Ако не са те, нямаше да имаме нито един медал! Къде са "мъжете" в спортовете?