Шампионът Реал Мадрид и ПСЖ също имаха изпитания, с които се справиха

15.09.2022 16:39

Холанд донесе късен обрат за Сити, Меси постави рекорд в Шампионската лига

Видян 3166 пъти | Коментари 0

Ерлинг Холанд донесе победата на Манчестър Сити с 2:1 срещу бившия си отбор Борусия Дортмунд. Норвежкият нападател вкара 26-ия си гол в 22 мача в Шампионската лига и допринесе за трудния обрат, постигнат от гражданите.

Сити имаше необичайна вечер, като дълго време нямаше точен удар във вратата на Борусия. Германците се възползваха и поведоха с гол на английския национал Джуд Белингам. В 80-ата минута защитникът Джон Стоунс изравни, а четири минути по-късно Холанд донесе ценния успех.

В другата среща от групата Копенхаген и Севиля завършиха при нулево равенство и взеха първи точки. Манчестър Сити е начело с 6 точки, а Борусия има 3.

Шампионът Реал Мадрид и ПСЖ също имаха изпитания, с които се справиха. Испанският отбор стигна до 2:0 срещу Лайпциг с попадения на Федерико Валверде и Марко Асенсио след 80-ата минута.
ПСЖ направи обрат за 3:1 срещу Макаби -Хайфа като гост. Головете за френския първенец вкараха трите звезди на отбора - Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар.

С попадението си аржентинецът постави два рекорда. Той стана футболистът, вкарвал на най-много различни отбори в Шампионската лига, като вече има попадения срещу 39 отбора от 19 държави (досега той делеше първото място с Кристиано Роналдо). Освен това Меси вече има голове в 18 поредни сезона в Шампионската лига.
В групата на ПСЖ Бенфика направи обрат за 2:1 срещу Ювентус в Торино. Португалците и парижани имат по 6 точки, а Ювентус и Макаби са без точки.