12.11.2008 16:49

„Хищниците“ спряха Сан Хосе

Видян 1359 пъти | Коментари 0

В герой за „хищниците“ се превърна Виле Коистинен, който донесе победата с попадение, реализирано две минути и половина след началото на оувъртайма. Съотборниците му Райън Сутер, Върнан Фидлер и Джейсън Арнот също забиха по една шайба във вратата на „акулите“. Вратарят на гостите Дан Елис също се представи на ниво, спасявайки общо 54 удара. Девин Сетогучи реализира два гола за "акулите", а Роб Блейк добави още един, но това не бе достатъчно и победната серия на Сан Хосе бе прекъсната.

Истински голов трилър се разрази пък в „Джо Луис Арина“, където съперниците на финала за купа „Стенли“ Ред Уингс и Пингуинс си отбелязаха общо 13 попадения. В крайна сметка „пингвините“ от Питсбърг надделяха като гост над Детройт със 7:6 след продължение, като в основата на успеха им бе Джордан Стаал, който се разписа на три пъти през първата третина. Победният гол падна минута и 11 секунди след началото на оувъртайма, когато точен бе Руслан Федотенко. За гостите точни бяха също Сидни Кросби, Максим Талбот и лидерът при голмайсторите Евгени Малкин. За Детройт се разписаха Дарън Маккарти, Томас Холмстрьом, Йохан Францен, Павел Дацюк, Иржи Худлер и Хенрик Зетерберг. Ето и резултатите от останалите срещи: НЙ Айлендърс - Филаделфия – 1:3; Монреал - Отава – 4:0; Калгари - Торонто – 4:3; ЛА - Далас - 3:2 след дузпи.

bTV Cinema 19 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Ефектът на Марко

Режисьор: Мартин Цандвлит
В ролите: Улрих Томсен, Заки Юсеф, Софи Торп, Андерс Матесен и др.