Григор Димитров започна с победа участието си на турнира от сериите АТП 250 в Марсилия.

09.02.2024 10:25

Гришо с успешен старт на турнира в Марсилия

Видян 2001 пъти | Коментари 0

Григор Димитров започна с победа участието си на турнира от сериите АТП 250 в Марсилия. Той надви американеца Себастиан Корда (№34) с 6:1, 7:6 (5) след 1 час и 40 минути.

Българинът, който е втори поставен в основната схема, започна директно от втори кръг, а победата го праща на четвъртфиналите.

"Първият сет беше добър за мен, но той (Себастиан Корда) е много труден съперник. Знаех, че мачът ще е тежък, тренирали сме много пъти заедно. Щастлив съм от първия си мач тук. Атмосферата тук ми харесва, помня първото ми участие преди доста години", каза Димитров след двубоя.

Той благодари и за солидната подкрепа от български фенове от трибуните.

Българинът и неговия съперник от САЩ се срещнаха за втори път на ниво АТП, а Димитров постигна първа победа. През 2022 г. бившият №3 в света беше загубил от Корда на турнира във Вашингтон. Няколко пъти пък двамата играха като дует в турнири на двойки.

Димитров играе за четвърти път в Марсилия, а най-доброто му представяне е през 2023 г., когато стигна до четвъртфиналите. Турнирът се играе на твърда настилка и е в зала.

Следващият съперник на Гришо е Артур Риндеркнех.