Гришо

26.05.2023 20:45

Гришо на първи финал от 5 г.

Видян 4227 пъти | Коментари 0

Григор Димитров се класира за първия си ATP финал от 2018 г. насам. Българинът изоставаше със сет и пробив срещу световния №9 Тейлър Фриц, но осъществи зрелищен обрат и елиминира втория поставен с 3-6, 7-5, 7-6(2) в Женева. По този начин българинът достигна до заключителния сблъсък в надпревара на клей за пръв път от Истанбул 2016.

Там негов опонент ще бъде Александър Зверев или Николас Джари.

„Това беше луд мач. Прекарахме толкова много часове на корта, много съм доволен от представянето си и благодаря на всички за подкрепата“ – заяви най-добрият български тенисист в интервюто си от корта.

Фриц започна устремно и поведе с 4:0. След това Димитров успя да върне единия пробив, но за повече нямаше възможности.

В следващия сет Григор отрази общо четири точки за брейк в първите си два сервис гейма, но след това американецът проби и затвърди за 4:2. В осмия гейм Димитров успя да върне брейка при втората си възможност след атрактивен смаш. В 12-ия гейм българинът стигна до два сетбола и реализира още първия с чудесен минаващ удар.

Първата ни ракета продължи да доминира на корта и в началото на заключителната част и проби за 2:0, което ядоса Фриц, който удари ракетата си в земята. Но в следващия гейм Гришо направи три двойни грешки и това доведе до рибрейк за съперника. В четвъртата игра отново 32-годишният българин имаше точка за пробив, но не успя и съперникът изравни за 2:2. Повече пробиви нямаше и се стигна до тайбрек. В него Димитров поведе с 4:2 точки при смяната на половините. После българинът стигна до четири поредни мачбола при 6:2 и триумфира още при първия.

"Чувствам се прекрасно, благодаря за подкрепата. Изиграхме един прекрасен мач. Искам да направя още една крачка", каза след мача българинът.

В спора за титлата Гришо очаква победителя от втория полуфинал между Александер Зверев и Николас Джари.

До момента той има осем титли и седем финала.