Гришо

06.06.2023 10:06

Григор Димитров не успя да се противопостави на Зверев

Видян 1756 пъти | Коментари 0

Григор Димитров отпадна в осминафиналите на Ролан Гарос след загуба срещу Александър Зверев - 1:6, 4:6, 3:6 за два часа и 20 минути. Бившият №3 не успя да затрудни сериозно съперника си, като допусна и голямо количество грешки. Досега в турнира българинът нямаше загубен сет, но срещу Зверев не можа да покаже най-добрата си игра.

Това беше първи двубой на Димитров във вечерна сесия през тази година, а Зверев изигра трети пореден мач в този час и на същия корт. Двамата се срещнаха за пети път, като Димитров остава със само една победа срещу германеца. Тя беше постигната още през 2014 г., а след това Зверев записа серия от четири успеха - три на ниво Мастърс и сега за пръв път в Големия шлем. За Димитров достигането до осминафинал е едва второ на Ролан Гарос след 2020 г. Българският тенисист си гарантира изкачване до №25 в световната ранглиста.

Гришо направи шест двойни грешки, като не успя да реализира нито един ас в целия мач. Той завърши с 14 печеливши удара и точно 50 непредизвикани грешки. За Зверев уинърите бяха 24, а грешките 27. Германецът реализира четири аса, които компенсираха седемте му двойни грешки.

В следващия кръг Зверев ще срещне Томас Мартин Ечевери от Аржентина, който надви в три сета Йошихито Нишиока със 7:6 (8), 6:0, 6:1.