27.01.2022 15:58

Без загубен сет Ашли Барти стигна до финала на Australian Open

Видян 1103 пъти | Коментари 0

Световната №1 в тениса Ашли Барти се класира за финала на Australian Open и продължава мечтата на домакините за триумф на местна състезателка. В полуфиналния си мач тя не остави никакви шансове на Мадисън Кийс (САЩ) и я победи с 6:1, 6:3 за едва 64 минути.

Във финала в събота тя ще спори с Даниел Колинс от САЩ.

Барти играе по впечатляващ начин в Мелбърн, като стига до финала без загубен сет, като дотук е дала само 21 гейма на съперничките си в шест мача. От началото на сезона австралийката има един загубен сет.

Лидерката в световната ранглиста ще се бори за трета титла от Шлема след Ролан Гарос 2019 и Уимбълдън 2021. Триумф за нея в събота ще прекъсне 44-годишно чакане на Австралия за домашна победа. За последно Крис О'Нийл спечели титлата при дамите през 1978 г.

Последният австралиец, който игра финал в Мелбърн беше Лейтън Хюит през 2005 г.
Барти игра изключително убедително срещу Кийс, като реализира пет аса и завърши с 20 уинъра. Американката, която беше отстранила три състезателки от Топ 15, допусна много непредизвикани грешки - 24.