“Състоянието на финансите на държавата е стабилно”, заяви пред Nova служебният премиер Гълъб Донев. “Няма опасност за валутния борд, за курс и не съществува риск пенсиите да не се изплащат. Няма и опасност да изпаднем в дългова криза, защото кабинетът прави всички възможно да повиши събираемостта”, подчерта той.
“Рисковете, които са в доклада на Министерството на финансите целят да покажат на политиците, ако се впуснат в популистки политики, решения, ако започнат да наддават предизборно какво би се случило с държавата”, изтъкна Донев.
“Фалит на държавата е заглавие, което излезе в медиите, но никъде не се споменава за фалит на държавата в доклада. Финансите на държавата са стабилни благодарение на управлението на служебното правителство”, подчерта премиерът.
Донев подчерта още, че няма да иска оставката на служебния финансов министър Росица Велкова. Той я определи като добър специалист, който добре контролира финансите на държавата.
"Служебното правителство държи финансите на държавата много добре", категоричен бе Донев.
19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 04 юни 21:00ч.
Режисьор: Луис Прието
В ролите: Хали Бери Карла Дайсън Сейдж Кореа Франки Макой Анди Абеле Stunt Family Dad
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!