Излезе класацията за държавите с най-големи златни резерви за 2022 година.
На първо за пореден път е Китай с 3,3 трилиона долара.
Втора по златен резерв е Япония с активи за 1,3 трилиона долара.
Трета е Швейцария-нейният златен резерв е на стойност 932 милиарда долара.
Четвърта вече е Русия,която само за година е изпреварила няколко държави -нейният златен резерв в края на декември е бил за 582 милиарда долара.
Пета е Индия със злато за 563 милиарда.
В световната десятка на най-големите притежатели на златни резерви са Саудитска Арабия,Хонконг, Южна Корея,Бразилия и Германия.
Изследването е направено в 100-те най-развити икономики на света, придава Елена Банова.
19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Както старите данайци са казвали на арамейски език: Hold your horses! Даните в тази статия са диаметрално противоположни и с крайно не съвпадащи велични спрямо досегашните световни дани за класацията на страните притежатлки на злато до към 2020 г. До 2020 година официалните голями притежатели на стратегическо-банково злато са или бяха: 1.САЩ с 8,133 с цена около $ 485 милиарда. 2.Германия 3,369 тона за под $ 200 милиарда. 3.МВФ с 2,814 т. за около $ 166 милиарда. Русия и Китай бяха на 6 и 7 място с под 2,000 тона и от двете страни. Сега тука ни се сервират едни доста трепетно смущаващи и корено различни от досегашните дани. Ако приемем за истина даните от статията, които математически си пасват със световната икономическа конюктюра, значи списъка на голямите притежатели на злато се е променил драстично. Първите до преди две години, САЩ са отпаднали от класацията, на първата десятка. Което е повече от съмнително, да бъде допуснато от тях. Госпожата в нашия клас ни е тренирала да обръщаме всякакви фиатни инструменти/суми пари/ в commodities / вид стоки/ и да изчисляваме еquity-то на commodities.Нека да си поиграем на елементарна аритметика, макар с доста сериозни числа. Цената на чистото злато, /23,999 карата/ в момента е $1,855/за 31,1 грамова унция.Един тон злато струва около $59,6 милиона. Като обърнем $ 3,3 трилиона, за които се твърди, че Китай притежават в златни запаси, се оказва , че те притежават минимум 55,790 тона (петдесет и пет хиляди и седемстотин и деведесет тона)злато?!? Съответно, според тази статия, на Япония се падат почти 20,000 тона злато, на Швейцария около 14.100 тона, на Русия 8,818 тона, на Индия 8,530 тона и т.н. До 2021 даните за Китай бяха повече от скромни. Китай бяха на 7 място в света с около 1,750 тона AU-79. Тукашните дани ни изглеждат доста смущаващи. Госпожата ни каза, че ОБЩО на целия свят съществува TOTAЛНO около 193,000 тона злато. От него около 45% се държи, като ненакърнима стратегическа суровина от националните банки, а останалите 55% са в частни лица, фирми,сейфове в банки, компании, инвестирано е в фини компютърни техлологии, в солидна златна кухненска посуда, дори и в златни тоалетни чинии, в бижута, в златни инвестициони или в старинни монети и т.н. От тази статия излиза, че днес Китай притежава над 50% от всичкото злато съхранявано в всичките национални световни банки на планетата Земя?!? За нашата математическа паралелка, тази статия дава богата трапеза за размисли и страсти.
Борисов! Но предстои да го подари на България!
бТВ Синема 04 юни 21:00ч.
Режисьор: Луис Прието
В ролите: Хали Бери Карла Дайсън Сейдж Кореа Франки Макой Анди Абеле Stunt Family Dad
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни.