Съединените щати планират да продадат 40 изтребители F / A-18EF Super Hornet и 40 F-35 от пето поколение на Швейцария за около 14 млрд. долара, съобщи Агенция за сътрудничество в отбраната и сигурността (DSCA), предаде БГНЕС.
Припомняме, че България вече предплати 8 бройки от морално и технически остарелите F-16 Block 70., които ще вземем 2023 г. - 2027 г. С всички постоянни набъбвания сумата за машините надмина рекордните 3,09 млрд. лв., А преди дни стана ясно, че правителството на Борисов иска още 8 F-16 и вече е изпратено писмо- заявка.
Държавният департамент одобри продажбата на 40 самолета F / A-18EF Super Hornets на швейцарското правителство, както и оборудване на стойност около 7,5 милиарда долара. Агенцията ще изпрати необходимия сертификат за продажби до Конгреса на САЩ, се казва в изявлението.
Освен това Държавният департамент одобри доставката на 40 F-35 и оборудване на стойност почти 6,6 милиарда долара.
Според документите САЩ планират да продадат на Швейцария зенитно-ракетни системи „Пейтриът“ във версия 3+ за 2,2 милиарда долара./
19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Швейцария за това е такава каквато е, защото престъпни и бандитски образи като Борисов са в затвора, а не министър председатели като у нас!
Групата ОПЕК+, съставена от най-големите ...
БТВ Синема 03 декември 21:00ч.
Режисьор: Дейвид Айер
В ролите: Уил Смит, Марго Роби, Джаред Лето
Днес вниманието ви ще бъде насочено по-скоро към