17.06.2010 16:44

Аржентина на осминафинал, Игуаин с хеттрик срещу Южна Корея

Видян 1603 пъти | Коментари 0

Националният отбор на Аржентина се класира за осминафиналите на Световното първенство по футбол, след като взе втора победа в Група "B", побеждавайки днес Южна Корея с 4:1 на стадион "Сокър Сити" в Йоханесбург.

Хеттрик за аржентинския тим реализира нападателят на Реал Мадрид Гонсало Игуаин. Срещата започна отлично за играчите на Диего Марадона, след като те поведоха с 1:0 още в 16-та минута. Звездата на "гаучосите" Лионел Меси центрира от фаул в наказателното поле на Южна Корея, където Парк Чу Йонг заби неспасяемо топката в мрежата на своя вратар. Аржентина, която спечели първия си мач на Мондиала с 1:0 срещу Нигерия, поведе на корейците с 2:0 в 33-та минута. Меси пусна къс пас към Макси Родригес, той центрира в наказателното поле на съперника, където Бурдисо продължи към Гонсало Игуаин и нападателят на Реал Мадрид с глава не остави шансове на Джун Сун Йон. Невероятна грешка в аржентинската отбрана обаче доведе до гол във вратата на Серхио Ромеро. Мартин Демикелис бе изненадан в гръб от Ли Джун Йон, който отне топката на бранителя на Байерн Мюнхен и с прецизен удар намали на 2:1. Двукратните световни шампиони обаче вкараха нов гол в 77-та минута чрез Игуаин. Лео Меси напредна по левия по левия фланг, стреля към вратата на Южна Корея, но неговия удар бе отбит от стража на азиатците. Топката обаче попадна отново в най-добрия играч в света, той шутира в дясната греда на стража на съперника, топката се отклони към Игуаин на другата греда и той само довкара кълбото за 3:1. Игуаин реализира своя хеттрик в 80-та минута, след като засече технично с глава центриране на Серхио Агуеро. В крайна сметка, Аржентина победи с 4:1 и с шест точки актив е сигурен участник в осминафиналите на Мондиала. Гърция и Нигерия излизат по-късно днес във втория мач от групата.