09.04.2018 08:04

Драматичен триумф за Фетел в Бахрейн

Видян 1574 пъти | Коментари 0

Себастиан Фетел с "Ферари" спечели драматично Гран при на Бахрейн. Четирикратният световен шампион има две победи в изминалите два старта през новия сезон. Германецът участва в състезание номер 200 във Формула 1 по време на своята кариера, в която има общо 49 първи места.

"Ферари" изненада "Мерцедес" със само едно спиране в боксовете за Фетел по време на надпреварата, докато болидите на останалите тимове направиха по две спирания. Германският пилот финишира за 1:32:01.940 часа на пистата, която е дълга 5.41 километра.

Нещата се объркаха за втория пилот на "черните кончета" Кими Райконен, чието второ спиране в бокса беше белязано от инцидент. Задната гума на болида на финландеца не беше сложена правилно и Райконен случайно удари един от механиците в опита си да тръгне възможно най-бързо. Все още няма информация за състоянието на човека от екипа на "Ферари", който беше откаран в болница.

На второ място в класирането в Бахрейн остана Валтери Ботас, стартирал от едва девета позиция. Пилотът на "Мерцедес" се опитваше да изпревари Себастиан Фетел до последните метри на състезанието, но атаките му се оказаха неуспешни. Финландецът завърши на 0.69 секунди зад бившия световен шампион.

Трети се нареди британецът Люис Хамилтън, изостанал на 6.51 секунди зад победителя.

Себастиан Фетел, който започна от първа позиция в днешното състезание, увеличи преднината си на върха в класирането пред Хамилтън на 17 точки, след като вече има актив от 50.

На трета позиция преди третия кръг от шампионата е Валтери Ботас с 22 спечелени точки.