29.09.2017 09:29

Лудогорец обърна Хофенхайм за 2:1

Видян 1081 пъти | Коментари 0

"Лудогорец" постигна паметен обрат - 2:1 срещу "Хофенхайм", и спечели първа победа в група С на Лига Европа. В предишния кръг шампионите измъкнаха точка при гостуването си на турския "Истанбул" и вече са в отлична позиция за атакуване на първите две места, които осигуряват класиране за елиминациите.

В другия двубой "Спортинг Брага" надви "Истанбул" с 2:1. Така португалският тим събра пълен актив от 6 точки, а "Лудогорец" е втори с 4.

Двубоят започна кошмарно за домакините - още във 2-ата минута Козмин Моци допусна груба грешка при изнасянето на топката, а последвалата бърза атака приключи с попадение на Кадержабек.

Тимът на Димитър Димитров незабавно се хвърли в атака, а в 8-ата минута полският рефер Павел Рачковски подмина игра с ръка в наказателното поле на "Хофенхайм". Малко по-късно германският тим можеше да удвои аванса си, но озовалият се в чудесна позиция Ут реши да подава вместо да стреля.

В 19-ата минута Абел Анисе направи изумителен пропуск, като стреля нескопосано с левия крак само от няколко метра. Малко преди почивката Натанаел отправи топовен удар, но Бауман успя да избие с върха на пръстите си.

В самото начало на второто полувреме капитанът Светослав Дяков изравни с прецизно изпълнение от въздуха, а гостите постепенно започнаха да се задъхват при все по-опасните атаки на "Лудогорец". Те все пак можеха отново да излязат напред, но Броун спаси удара на Руп.

В 72-ата минута около 7000 зрители на "Лудогорец Арена" ликуваха - Джоди Лукоки проби отляво, преодоля съперник и с технично изпълнение прати топката в горния ляв ъгъл - 2:1.

Така "Лудогорец" спечели първия си сблъсък с германски отбор. Макар че съперникът излезе без доста основни футболисти, успехът е все така впечатляващ - българските клубове нямаха победа срещу представител на Германия в последните 10 двубоя на континенталната сцена.

В следващия кръг "орлите" гостуват на "Спортинг Брага". Ключовата среща е на 19 октомври.