07.06.2017 16:46

Ролан Гарос ще има нов шампион

Видян 986 пъти | Коментари 0

Миналогодишният шампион на  Ролан Гарос е детрониран! Сърбинът Новак Джокович, номер 2 в схемата, загуби на 1/4-финалите с 6:7, 3:6, 0:6 от поставения под №6 австриец Доминик Тийм (Австрия).

Джокович имаше само един загубен сет в петте мача, които бе изиграл срещу Тийм досега, а при последната им среща преди вчерашния сблъсък - на полуфиналите на Мастърса в Рим през май, сърбинът прегази австриеца с 6:1, 6:0.

Вчера обаче 30-годишният сърбин не успя да покаже най-доброто от себе си. Джокера водеше в първия сет, но го загуби след оспорван тайбрек. В следващите две части силите на Ноле стигнаха за общо 3 гейма и така той напуска турнира, а 23-годишният Тийм ще играе на полуфиналите с 9-кратния шампион от Откритото първенство на Франция - Рафаел Надал. Поставеният под №4 испанец изигра само 10 гейма срещу Пабло Кареньо Буста (6:2, 2:0) преди сънародникът му да се откаже. Рафа загуби последната си среща с Тийм - на 1/4-финалите в Рим тази година, но има 4 успеха в 6 двубоя с австриеца. Двамата ще се изправят един срещу друг за четвърти път на клей този сезон. Надал записа двусетови победи над Тийм на финалите в Барселона и Мадрид.

бТВ Синема 21 април 21:00ч.

Специален отдел Q

В ролите: Николай Ли Карл Мьорк Фарес Фарес Assad Соня Рихтер Мерит

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!