31.05.2017 17:20

Григор Димитров продължава напред в Париж

Видян 1228 пъти | Коментари 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров успя да стигне третия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. 26-годишният хасковлия изравни най-доброто си постижение на Ролан Гарос след като вчера победи испанския ветеран Томи Робредо с 6:3, 6:4, 7:5 за 2 часа и 16 минути.

Димитров е 11-и поставен в основната схема и за втори път в кариерата си стига до третия кръг на най-престижната надпревара на червени настилки във френската столица. Това е  едва втори успех на родния тенисист над 35-годишния испанец в петия мач помежду им. В следващия си мач, който ще се играе в петък българинът ще се изправи срещу победителя от срещата между световния номер 20 Пабло Кареньо-Буста (Испания) и японеца Таро Даниел.

Припомняме, че на осминафиналите Димитров може да срещне петия поставен в схемата Милош Раонич, а на четвъртфинал евентуално го чака Краля на клея Рафаел Надал, който се е устремил към своята десета титла от Откритото първенство на Франция.

В същото време аржентинецът Ренцо Оливо поднесе най-голямата изненада във френската столица.  Дебютантът на Ролан Гарос елиминира 12-ия поставен в схемата Жо-Вилфред Цонга след 7:5, 6:4, 6:7, 6:4.

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.