11.05.2017 09:35

Григор продължава в Мадрид

Видян 1246 пъти | Коментари 0

Григор Димитров преодоля втория кръг кръг на турнира от сериите Мастърс в Мадрид. Българинът спечели с 6:3, 7:5 срещу Иво Карлович от Хърватия. Първата ни ракета бе много стабилен в решителните моменти, като контролираше срещата през цялото време и я приключи за 1 час и 16 минути. Следващият му съперник е поставеният под номер 8 Доминик Тийм от Австрия.

Срещу Тийм Григор е играл два мача, в които двамата са си разменили по една победа. Това ще бъде първият им двубой на клей, което определено ще изиграя своята роля. Дотук Тийм победи българина през февруари 2016 на турнира в Акапулко, Мексико. Димитров пък го надви в Бризбейн този сезон, където стигна и до титлата

Миналата година Григор отпадна на старта в Мадрид, но през 2015 г. регистрира най-доброто си постижение в испанската столица. Тогава той стигна до четвъртфиналите, където отстъпи на Рафаел Надал. С успеха си над Карлович той си осигури 90 точки за световната ранглиста и 68 010 евро от наградния фонд. Победата на Димитров го доближава изключително много до голямата цел завръщане в топ 10 в ранглистата на мъжкия тенис.

Двубоят между Григор Димитров и Доминик Тийм бе насрочен за вчера късно вечерта.