07.02.2017 09:31

Кузманов и Лазов стартираха с победа на двойки и са четвъртфиналисти

Видян 1254 пъти | Коментари 0

Участващите с „уайлд кард“ в основната схема на Sofia Open Димитър Кузманов и Александър Лазов постигнаха успех на старта срещу Ариел Бехар и Андрей Василевски 6-4 6-7(9) 10-7. Така двамата продължават на 1/4-финал, след като миналата година отстъпиха в първи кръг.

През повечето време представителите на домакините доминираха, бяха по-агресивни и пределно мотивирани да се представят на ниво пред родна публика.

Българите показаха ритъм в началото, но в четвъртия гейм трябваше да спасяват брейкбол. Успяха все пак да неутрализират опасността, а прецизния начален удар в петата част на Лазов бързо им осигури преднина от 40-0. Още на първия геймбол Александър завърши с форхенд уинър по правата за 3-3.

В седмия гейм до своя шанс достигнаха и нашите, след като поведоха 40-30. Пропуснаха да реализират първата точка за пробив, но се добраха до втора, която Лазов осъществи с мощен смач.

Отново отлично изиграна точка на Лазов спаси брейкбол в осмия гейм, а  по-късно българите затвърдиха за 5-3 и дочакаха своя момент да поведат в мача – 6-4.

След рутинно взети подавания, в седмия гейм нашите поведоха 40-0 от посрещане, но лесно пропиляха два от шансовете да пробият, а заради неразбирателство докараха нещата до дюс. Както знаем, на Sofia Open се играе до решаваща точка при 40-40, която взеха Бехар и Василевски – 4-3.

В единадесетия гейм отново Бехар и Василевски бяха по-съобразителни при 40-40 и поставиха нашите в ситуация за оставане в сета – 6-5. Кузманов и Лазов обаче не потрепнаха и докараха развръзката до тайбрек, в който обаче не успяха да си осигурят победата в последователни сетове – 6-7(9).

В шампионския тайбрек Кузманов и Лазов взеха своето – 10-7.

Източник: фокус