27.01.2017 15:48

Гришо загуби от Надал след 5-часова оспорвана битка в Австралия

Видян 1506 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Бившият №1 при тенисистите Рафаел Надал от Испания се класира на финала на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като победи в оспорвана битка Григор Димитров с 6:3, 5:7, 7:6(5), 6:7(4), 6:4. Мачът между двамата тенисисти продължи 4 часа и 56 минути.

В мача за титлата Надал ще изиграе своя 21-ви финал в турнирите от Големия шлем срещу Роджър Федерер от Швейцария.

Поставеният под №9 в схемата на състезанието Надал спечели първия сет с 6:3 и  35 минути игра.

Димитров, който е 15-и сред поставените, пропусна да стигне до пробив в подаването на Надал още в откриващия гейм на мача. Испанецът се възползва при първата открила му се възможност в двубоя, като успя да пробие за 3:1 гейма, след което не изпусна контрола върху играта до края на частта и спечели сета.

Вторият сет бе за Димитров – 7:5.

Първи до пробив в частта стигна Димитров, повеждайки с 3:1 гейма. Българинът успя да спечели подаването на съперника си без да му позволи да спечели и точка.
Надал се върна в сета за 3:4 гейма. Димитров обаче не закъсня с отговора си, стигайки до нов пробив за 5:3 гейма.
Испанецът веднага реагира пак и с нов пробив намали на 4:5 гейма. В десетия гейм на втория сет българинът пропусна четири сетбола при подаване на Надал преди испанецът да изравни геймовете на 5:5.
Димитров спечели частта със 7:5 с пробив в 12-ия гейм за 7:5.

Третият сет бе за Надал – 7:6(5)

В третия сет Рафаел Надал пръв стигна до пробив в подаването на съперника си и поведе с 3:2 гейма. Димитров веднага се върна в частта, изравнявайки за 3:3. Стигна се до тайбрек при 6:6 гейма. В него Надал поведе от самото начало, като Димитров успя да изравни при 5:5 точки. Надал пръв стигна до сетбол и измъкна сета със 7:6(5).

Четвъртият сет бе спечелен от Григор Димитров след тайбрек със 7:6(4)

В четвъртия сет двамата тенисисти така и не стигнаха до възможност за пробив в подаването на съперника и частта бе решена в тайбрек. Димитров взе аванс в средата на тайбрека, който успя да съхрани и спечели сета със 7:6(4).

Победителят ще срещне в мача за титлата 17-кратния носител на титли от турнири от Големия шлем Роджър Федерер от Швейцария.

Надал спечели петия сет с 6:4, а с това и мача.

В решителния пети сет от мача Рафаел Надал направи ключов пробив в деветия гейм, с който поведе с 5:4 гейма. Въпреки сериозната битка до края и няколко спасени мачбола Димитров не успя да върне пробива и загуби частта с 4:6, а с това и мача.

Източник: Фокус

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

Никаква, след 30 секунди всичко е готово.