30.01.2009 10:42

Левски надви ЦСКА с 3:2, агитките пак се сбиха

Видян 1543 пъти | Коментари 0

Волейболистите на Левски-Сиконко надвиха в драматичен мач шампионите от ЦСКА с 3:2 гейма. Преди и по време на сблъсъка в зала ''Универсиада'' двете агитки пак стигнаха до схватки, но кървави сцени този път за щастие нямаше, научи 19`. Успехът бе 3-ти поред за ''сините'' на турнира ''Атаро Клима'' и общо 10-ти от началото на този сезона. ЦСКА пък записа 3-та загуба в Суперлигата.

Двубоят започна равностойно, с оглед на състоянието на двата тима. В края на първата част 3-те поредни точки за ”сините” благодарение на Теодор Богданов и Методи Ананиев обърнаха резултата в полза на Левски. Победната точка при 25:25 дойде след мощна атака на Ананиев. Вторият гейм започна добре за червените, които дръпнаха с 8:5, но след множество обрати и изравнявания Николай Учиков изведе Левски до гейм-бол при 24:23. Краси Гайдарски, Методи Ананиев и компания изпуснаха първите два гейм-бола, но при третия Теодор Богданов бе перфектен за 27:25. В останалите две части ЦСКА се върна в играта – 24:26 и 19:25. В тайбрека резултатът се движеше точка за точка. Все пак по-класната формация на Левски успя да сломи вечните си съперници с крайното 15:13.