30.06.2016 09:47

Пиронкова отпадна в първия кръг на Уимбълдън

Видян 1239 пъти | Коментари 0

Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на третия за годината турнир от Големия шлем „Уимбълдън“, предаде Фокус.

Българската тенисистка загуби от поставената под №7 в схемата Белинда Бенчич от Швейцария с 2:6, 3:6. Мачът продължи час и 16 минути, като се изигра на Централния корт в Лондон под подвижния покрив на корта.

Пиронкова спечели откриващият гейм в мача. Последваха пет поредни гейма за Бенчич преди българката да спечели втория си гейм в двубоя. Веднага след това швейцарската тенисистка спечели сета.

Във втората част Пиронкова допусна пробив в подаването си за 2:3 гейма. Бенчич доведе нещата до 2:5, като сервираше за мача.

Пиронкова успя да направи пробив за 3:5, но съперничката й стигна до нов, с който спечели и мача.

След като през 2010 година Пиронкова стигна полуфинал на турнира, а година по-късно игра на четвъртфиналите, за трета поредна година българката отпада още в първия кръг на турнира.