20.02.2016 19:32

Ансамбълът ни победи Русия насред Москва в многобоя

Видян 1483 пъти | Коментари 0

Националният ансамбъл по художествена гимнастика на България за втора поредна година стартира сезона с победа в многобоя в Гран при на Москва, като остави зад себе си домакините от Русия.

Михаела Маевска, Ренета Камберова, Християна Тодорова, Цветелина Стоянова и Цветелина Найденова играха безупречно в двата дни от квалификациите за многобоя и получиха оценки 17.700 за ленти и  17.750 за обръчи и бухалки. Сборът от 35.450 точки изпревари Русия, която събра 34.950 (17.700 на ленти и 17.350 на бухалки и обръчи). Представителките на домакините имаха изпускания и в двата дни. Бронзовото отличие остана за Япония – 34.550 точки.

Вчера грациите ни взеха още един медал. Възпитаничките на Ина Ананиева, които бяха в същия състав като на многобоя, завоюваха сребърните отличия на финала на пет ленти. Те получиха за своето изпълнение оценка от 17.500 точки. Титлата спечели Русия с 18.050 точки, а на трето място остана Израел със 17.400 точки.

По-рано на финала на обръч българката Невяна Владинова получи оценка от 17.416 точки и раздели седмото място с Ашрам Линой от Израел. Победителка на обръч е Александра Солдатова (Русия) с 18.500 точки. На топка първото място разделиха Солдатова и Маргарита Мамун, които получиха равна оценка от 18.883 точки.

Българската делегация се прибира от Москва в понеделник в 12.30 часа.

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.