01.09.2015 10:09

Гришо прегази Ебдън на старта на US Open

Видян 2202 пъти | Коментари 0

Григор Димитров започна участието си на US Open по най-добрия начин - чиста победа в първия кръг в Ню Йорк. Българинът оправда очакванията и не позволи на австралиеца Матю Ебдън, №131 в световната ранглиста, да го постави под напрежение в нито един от сетовете - 6-4 6-2 6-4.

Григор диктуваше събитията на корта и използваше точно толкова от арсенала си, колкото да доминира над опонента и да се поздрави с рутинна победа, съобщава TennisKafe.com.

Димитров започна да притиска Ебдън на ретур още от първия му сервис гейм и от четвъртия си опит проби. Поредица от непредизвикани грешки позволи на Григор да осъществи брейк на нула за 4-3, след което първата ни ракета затвърди отново без да даде точка на съперника. Двамата си размениха по още един гейм и първият сет приключи за 30 минути.

Димитров бързо реши и втората част. С два уинъра - първият от форхенд, а вторият от бекхенд, българинът поведе с 15-30 в третия гейм, след което Ебдън предаде гейма си с две последователни двойни грешки. Григор затвърди с лекота, а малко по-късно вече водеше с два пробива. Българинът стигна до 15-40, след което пласира добър ретур и излезе на мрежата, принуждавайки Ебдън да сбърка - 4-1.