22.04.2014 11:01

ЦСКА обърна Левски в дербито с 3:1

Видян 882 пъти | Коментари 0

Отборите на Левски и ЦСКА завършиха вчера при 3:1 последното шесто дерби за този сезон в А група. Точен бе Омар Косоко в 58-ата минута, който бе оставен непокрит на няколко метра пред Блажевич и с левия крак откри. Радослав Цонев изравни в 82-ата минута. Иван Стоянов обаче се възполва от нова грешка на синята защита и в 87-ата минута бе точен. В добавеното време крайният резултат бе оформен от Иван Маркович. МБоли първо трябваше да се намесва при пробив на Крумов, а грешка на Блажевич случайно удар с глава на Косоко излезе в аут. Последваха две по-опасни атаки на "червените" завършили бе удар. Първият такъв бе в 27-ата минута на Милисавлевич, но Блажевич на два пъти спаси. По-добрата игра на "червените" продължи, а Косоко с глава в 31-ата минута имаше отлична възможност. Блажевич обаче бе на точното място. Няколко минути след това в 34-ата Пламен Крумов с хубав удар от над 22 метра удари дясната греда на Мболи. До края на първата част голови положения липсваха. Левски нямаше идея как да стигне до гол, докато в 82-ата минута Генков върна топката от границата на наказателното поле към Цонев, който с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на ЦСКА. Иван Стоянов обаче се възполва от нова грешка на синята защита и в 86-ата минута бе точен. Двата тима загубиха двете си предишни срещи, а левскарите имат две поредни поражение за първенство. Червените вече гонят второто място в класирането. За съжаление изминалото дерби ще е запомни и с поредния кървав инцидент. Фенове на ЦСКА раниха човек. Малко след началото на второто полувреме от двата сектора със запалянковци полетя истинска бомбена канонада. Феновете на ЦСКА в Сектор Г бяха добре въоръжени, а за жалост това не остана без последствия. Една от хвърлените бомби зад вратата на Горан Блажевич рани леко човек, който беше на пистата. На пострадалия беше оказвана помощ.